Europamester, Caroline La Cour er udøver på klubbens talent teknik hold, EUC Jylland og DTaF's Bruttotrup/Kadet hold (en del af det Danske Teknik Landshold).

Profiler Hjemmeside Caroline

 

 

 

Præmier:

2012

Bronze v/ Talent teknik cup, Gladsaxe (synkron)

Guld v/ Talent teknik cup , Fredericia (synkron)

Sølv v/ ISO Skandinavian Open (synkron)

 

2013

Bronze v/ Talent teknik cup, Skanderborg (synkron)

Sølv v/ Talent teknik cup, Skanderborg (music poomse)

Sølv v/ CV Tournament Teknik, Risskov (music poomse)

Sølv v/ CV Tournament Teknik, Risskov (synkron)

Guld v/ Malmø Open (Sverige) (synkron)

Bronze v/ Danish Open, Kolding (synkron)

Sølv v/ Begynder / Øvet Cup, Rødovre (individuel)

Sølv v/ Begynder / Øvet Cup, Rødovre (mixpar)

Sølv v/ Begynder / Øvet Cup, Rødovre (synkron)

Guld v/ ISO Skandinavian Open, Horsens (synkron)

Bronze v/ ISO Skandinavian Open, Horsens (musik poomse)

Bronze v/ ISO Skandinavian Open, Horsens (mixpar)

DANSK MESTER 2013:

Guld v/ DM, Odense (synkron)

Sølv v/ DM, Odense (individuel)

 

2014

Guld v/ Talent teknik Cup, Munkebo (Individuel)

Guld v/ Talent teknik Cup, Munkebo (Mixpar)

Guld v/ Talent teknik Cup, Munkebo (Synkron)

Guld v/ Belgium Open, Challenge Cup (Synkron)

Guld v/ Begynder/Øvet Plus Cup, Esbjerg (Synkron)

Guld v/ Begynder/Øvet Plus Cup, Esbjerg (Mixpar)

Bronze v/ Begynder /Øvet Plus Cup, Esbjerg (Individuel)

Guld v/ CV Tournament, Århus (Mixpar)

Guld v/ CV Tournament, Århus (Synkron)

Sølv v/ Danish Open Poomsae, Kolding (Synkron)

Bronze v/ Danish Open Poomsae, Kolding (Mixpar)

Guld v/ Talent Cup, Fredericia (Individuel)

Guld v/ Talent Cup, Fredericia (Hanbon kireugi)

Sølv v/ Begynder/Øvet Plus Cup, Rødovre (Individuel)

Guld v/ Begynder/Øvet Plus Cup, Rødovre (Synkron)

Sølv v/ Begynder/Øvet Plus Cup, Rødovre (Hanbon kireugi)

Sølv v/ DM 2014, Odense (Synkron)

Bronze v/ DM 2014, Odense (Hanbon kireugi)

Udtaget til DTaF's Bruttotrup/Kadet hold, en del af det Danske Teknik Landshold 2015

 

2015

NORDISK MESTER 2015:

Guld v/ NM 2015, Trondheim, Norge (Mixpar)

Sølv v/ NM 2015, Trondheim, Norge (Individuel)

Guld v/ Teknik Plus Cup, Esbjerg (Mixpar)

Guld v/ Teknik Plus Cup, Esbjerg (Synkron)

Sølv v/ Teknik Plus Cup, Esbjerg (Hanbon kireugi)

Bronze v/ Teknik Plus Cup, Esbjerg (Individuel)

Guld v/ Hamborg Open 2015, Hamborg (Kadet-Synchron = TEAM)

Guld v/  "36th Belgian Open Poomsae & Freestyle” (Hasselt) Kadet-Synchron=TEAM

Guld v/ Danish Open, Kolding (Synkron)

Sølv v/ German Open (Dresden) Synchron)

Guld v/ Austria Open, Wien (Synkron)

EUROPAMESTER 2015:

Guld v/ 12th European Tae Kwon Do Championship - Poomsae - (Belgrade) Kadet-Synchron=TEAM

DANSK MESTER 2015:

Guld v/ DM, Fyn (Team)

Sølv v/ DM, Fyn (Pair) 

 

2016

NORDISK MESTER 2016:

Guld v/ NM 2016, Fredericia (Team)

Guld v/ Danish Open, Kolding (Team)

Sølv v/ Ambassador Cup, team

Guld v/ A-Class Rødovre Cup, team

Sølv v/ A-Class Rødovre Cup, individuel

Bronze v/ A-Class Rødovre Cup, mix

Sølv v/DM 2016, team

Bronze v/DM 2016, mix

 

 

Foto: Copyright Kirsten Kjær